źródło wiedzy o motocyklach

Koniec z mandatami za brak dowodu i OC

Koniec z mandatami za brak dowodu i OCZdarza Ci się zapomnieć dokumentów do motocykla? Już od 4. czerwca nie będziesz musiał o nich pamiętać. Sejm uchwalił nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Aktualne przepisy są - delikatnie mówiąc - bezsensowne. W Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), znajdują się wszystkie niezbędne do kontroli policyjnej informacje: ważność OC oraz dane pojazdu. Do bazy danych CEPiK-u dostęp ma każdy policjant, który przeprowadza kontrolę. Mimo to jeśli podczas zatrzymania nie masz dokumentów zgarniesz mandat. Dziwne? I to bardzo - za brak OC i dowodu grozi łączna kara w wysokości 100 zł (za brak jednego - 50 zł).

W środę (9 maja) sejm uchwalił nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zmiana art. 38 kodeksu drogowego zwalnia kierowców z obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Od 4 czerwca kierowcy nie muszą martwić się "papierkami" bo to policjant w bazie CEPiK 2.0 sprawdzi zgodność dokumentów.

Wyraź swoją opinię/zdanie


Warto zobaczyć

Sieciowe rozwiązanie wideo Bosch na torze wyścigowym Hockenheimring w NiemczechING zaprasza na skuter lub motocyklKolejny crossowiec w policyjnym areszcieczytaj wszystkie

ostatnio dodane

najpopularniejsze

warsztaty motocyklowe

zobacz nas na...

kontakt