źródło wiedzy o motocyklach

Kolejny crossowiec w policyjnym areszcie

Kolejny crossowiec w policyjnym areszcieKara grzywny 6000 zł, zakaz prowadzenia pojazdów na okres roku oraz zabezpieczony motocykl na poczet przyszłych kar- to konsekwencje zachowania obywatela Niemiec, który nielegalnie wjechał do lasu oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji wyeliminowanie tego zjawiska, jest głównym celem zawiązanej współpracy pomiędzy Jeleniogórską Policją, a funkcjonariuszami Straży Leśnej KPN, Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach , Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie, Nadleśnictwa Lwówek Śląski , Jawor i Złotoryja. Mundurowi wspólnie prowadzą działania skierowane przeciwko szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach.


Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie ze Strażą Leśną Kampinowskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie, we Lwówku Śląskim,w Jaworze i Złotoryi w kotlinie jeleniogórskiej kolejny raz prowadzili działania skierowane przeciwko kierującym quadami i motocyklami crossowymi, którzy wjeżdżając do lasu łamią obowiązujące w tym zakresie przepisy prawne. W trakcie działań funkcjonariusze ukarali mandatami grupę crossowców za nielegalny wjazd do lasu. Ponadto w okolicach Jagniątkowa funkcjonariusze po pościgu zatrzymali obywatela Niemiec poruszającego się motocyklem crossowym po terenie leśnym. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Został on ukarany grzywną w wysokości 6000 zł,  zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres jednego roku oraz zabezpieczono mu motocykl o wartości 30 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.
Policja przypomina, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, za które grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Wspólne działania służb mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej mogąc przy tym w spokoju korzystać z terenów zielonych. Funkcjonariusze zapowiadają, że z uwagi na dużą uciążliwość dla mieszkańców oraz łamanie obowiązujących przepisów, osoby poruszające się na quadach lub crossach za nielegalny wjazd do lasu będą doprowadzani przed oblicze Sądu.

st. asp. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490 


Warto zobaczyć

Elektryczny motocykl – rewolucja w świecie motoryzacjiRegeneracja DPF – zadbaj o filtr cząstek stałych i chroń środowiskoMonitoring GPS dla Twojego motocyklaczytaj wszystkie

ostatnio dodane

najpopularniejsze

warsztaty motocyklowe

zobacz nas na...

kontakt