źródło wiedzy o motocyklach

BMW prezentuje R1250RT z tempomatem radarowym

BMW prezentuje R1250RT z tempomatem radarowym
BMW stało się drugim producentem, który wypuścił model z tempomatem sterowanym radarem, po tym, jak zdjął wszystko z tourer 2021 R1250RT. Ten wszechogarniający samochód turystyczny zyskał również odmłodzony wygląd i aktualizacje techniczne, aby zapewnić, że pozostaje na szczycie swojej klasy.
Ducati zdobył koronę jako pierwszy producent, który oficjalnie wprowadził technologię radarową, pokonując BMW w ciągu kilku dni, chociaż nie zobaczymy jeszcze nowej Multistrady V4 w całości.
Model RT, który pojawił się tuż po piętach R1250GS z 2021 r., Teraz również usuwa przepisy dotyczące emisji Euro5 bez utraty mocy wyjściowej 133 KM.
Adaptacyjny tempomat jest dodatkiem w nowym RT, ale standardowy rower nadal ma dynamiczny rejs, który utrzymuje twoją prędkość, nawet podczas zjazdu. Opcja naprowadzana radarem wywodzi się z technologii samochodowej i została opracowana przez firmę Bosch.
Radar może wykrywać pojazdy w odległości do 120 metrów i automatycznie nadążać za nimi, używając przepustnicy lub hamulców, aby modulować prędkość. Można wybrać trzy ustawienia odległości, a system działa od 18 mil na godzinę do 99 mil na godzinę.
Może również automatycznie zmniejszać prędkość w zakrętach zgodnie z kątem przechylenia motocykla, a działanie hamulca i przepustnicy jest zaprojektowane tak, aby było subtelne. Użycie przepustnicy lub hamulca wyłącza system. W przeciwieństwie do systemu Ducati, BMW nie zdecydowało się na dodanie czujnika martwego pola skierowanego do tyłu.
Inne zmiany obejmują nowe światła LED z opcjonalnym doświetlaniem zakrętów, które - podobnie jak system 2021 R1250GS - fizycznie obraca światło mijania, aby utrzymać je w pozycji poziomej, nawet gdy rower się pochyla.
Wszystkie nowe gadżety są sterowane za pomocą nowego ekranu TFT o przekątnej 10,25 cala ze zintegrowaną nawigacją i łącznością Bluetooth dla multimediów. Nowy „system audio 2.0” jest opcjonalny, podobnie jak centralnie zamykana szafka na telefon, w tym wbudowana ładowarka bezprzewodowa, port USB i wentylator.
Zewnętrznie, 2021 RT wyróżnia się przeprojektowanymi, w pełni diodowymi reflektorami, zmienioną górną owiewką i nowym przednim błotnikiem. Oferowane są cztery modele - biały model „Basic”, „Style Elegance” w kolorze metalicznego brązu, „Style Sport” w kolorze niebieskim lub „Option 719” w kolorze metalicznej bieli z grafiką.


Warto zobaczyć

Elektryczny motocykl – rewolucja w świecie motoryzacjiRegeneracja DPF – zadbaj o filtr cząstek stałych i chroń środowiskoMonitoring GPS dla Twojego motocyklaczytaj wszystkie

ostatnio dodane

najpopularniejsze

warsztaty motocyklowe

zobacz nas na...

kontakt