źródło wiedzy o motocyklach

Jak przygotować motocykl do sezonu

Jak przygotować motocykl do sezonu
Kończąca się zima sprawia, że motocykliści w końcu będą mogli rozpocząć swój upragniony sezon motocyklowy. Przyjemny dla ucha dźwięk silnika to właśnie oznaka, że wiosna nadchodzi. Wszystko wygląda pięknie ale co jeśli nasz motocykl nie chce odpalić? Jak przygotować się do sezonu?

Pierwsze przygotowania

W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić napięcie naszego akumulatora jeśli wartości będą przekraczać 12.5 V to mamy pewność, że z naszą baterią wszystko dobrze.Wymiana oleju oraz filtra to również czynność, która powinna być wykonywana po dłuższym przestoju a jeszcze lepiej po zakończeniu sezonu. Kontrola płyny hamulcowego również należy do obowiązkowych czynności. Nikomu chyba nie trzeba wspominać o łańcuchu oraz oponach, które to wprawiają w ruch nasz jednoślad. 

Przygotowania ukończone - ruszamy w trasę 

Po kompletnych oględzinach możemy wybrać się w trasę testową. Jeśli odpowiednio zakończymy sezon i zadbamy o wszystkie aspekty pod koniec sezonu z pewnością nie będziemy mieć żadnych problemów w sezonie kolejnym. 


Warto zobaczyć

Ducati Scrambler 1100 Pro w wersji DarkBMW prezentuje R1250RT z tempomatem radarowym7 porad dla kierowców motocykli 125 cm3czytaj wszystkie

ostatnio dodane

najpopularniejsze

warsztaty motocyklowe

zobacz nas na...

kontakt